Menu
Klubnyt 18. september kl. 12:11
Dagens ret uge 38 Bøf bearnaise m/salat og pommes - Lasagne m/salat og flutes
Senior nyt
Storsejr i 1. Div
Ungdom nyt
U 14 Piger rejste sig
Ungdom nyt
På den igen U 12 Piger
Klubnyt
Holdsiderne er opdateret

1. Herre KS Herre 16/17 • P1

Hjemme mod
FK Prespa
1. okt
Kl. 13.00
Sundby/Kløvermarken
KS Herre 16/17 - P1

Næste kamp1.division 2016/17 • Pulje 1

Ude mod
Hillerød
2. okt
Kl. 12.30
Hillerød Stadion
1.division 2016/17 - Pulje 1
Live-score
U13 Drenge Øst 2 8M (04) • Pulje 3
Sundby/Kløvermarken 25-09-2016 Kl. 11.45
Sundby Bk.
-
'56
Slagelse B&I
'34
Alfred Simonsen
Assist: Silas Andersen
'33
Alfred Simonsen
Assist: Gustav Wagner Frederiksen
'31
2. halvleg start
'30 +1
1. halvleg slut
'25
Sanders Ngabo
Assist: Valdemar Holm Nettey-Marbell
'23
Lucas Kjærulff Schlottmann
Assist: Silas Andersen
'12
Vilhelm Bonnen
Assist: Sanders Ngabo
'5
Lucas Kjærulff Schlottmann
'4
Sanders Ngabo
Assist: Silas Andersen
'-1
Kamp start
Ugens kampe
September 2016
18.
søndag
10.00
Sundby Bk.
11 - 1
Herrer
U14
U14 Drenge (03) 7M Efterår • P1
Sundby/Kløvermarken
FA 2000
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
11.15
Sundby Bk.
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Bk. Hekla
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
11.15
Sundby Bk.
Spillet
Kvinder
U11
U11 Piger (06) 5M Stævne Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Fremad Valby
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
12.05
Kastrup Bk.
Spillet
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
13.00
Bk. Hekla
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (08) A/B 5M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
13.25
Hvidovre IF
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (08) C 5M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
14.15
Sundby Bk.
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (08) C 5M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
B 1908
Sundby/Kløvermarken
18.
søndag
14.40
KFUM
Spillet
Kvinder
U9
U9 Piger (08) A/B 5M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Sundby/Kløvermarken
20.
tirsdag
18.30
Sundby Bk.
21 - 0
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Sundby/Kløvermarken
BK Lokomotiv
Kunst, Sundby/Kløvermarken
20.
tirsdag
18.30
Sundby Bk.
0 - 9
Herrer
Supermasters
Super Masters M 7M Efterår • P1
Kunst, Sundby/Kløvermarken
AIK. Frederiksholm
Kunst, Sundby/Kløvermarken
20.
tirsdag
19.30
Sundby Bk. 3
livescore
2 - 1
Herrer
Senior
Serie 5, P18/21 Efterår • P21
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Valby 5
Kunst, Sundby/Kløvermarken
21.
onsdag
18.30
Sundby Bk.
8 - 0
Herrer
Veteran
Veteran M 7M Efterår • P1
Kunst, Sundby/Kløvermarken
BK Hekla
Kunst, Sundby/Kløvermarken
22.
torsdag
10.00
Sundby Bk.
2 - 5
Herrer
Super Grand Old Masters
Super Grand Old Masters 7M Efterår • P1
Sundby/Kløvermarken
Skovshoved/HIK
Sundby/Kløvermarken
22.
torsdag
18.30
Sundby Bk. 3
5 - 2
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P1
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Sønderbro Fight
Kunst, Sundby/Kløvermarken
22.
torsdag
19.00
Sundby Bk.
4 - 3
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Deportivo Montecristo
Kunst, Sundby/Kløvermarken
23.
fredag
18.30
Sundby Bk. 2
5 - 1
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P1
Sundby/Kløvermarken
IBP United
Sundby/Kløvermarken
24.
lørdag
12.30
Sundby Bk.
livescore
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
AB Tårnby 2
Sundby/Kløvermarken
24.
lørdag
13.00
Sundby Bk.
livescore
5 - 1
Kvinder
U14
U14 Piger Øst (03) • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Herlufsholm GF
Sundby/Kløvermarken
24.
lørdag
15.00
Sundby Bk.
3 - 2
Kvinder
Senior
Kvindeserie Øst • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Taastrup FC
Sundby/Kløvermarken
24.
lørdag
15.00
Sundby Bk.
livescore
2 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger Øst (01-02) • Pulje 1
Kunst, Sundby/Kløvermarken
BSF
Kunst, Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
10.00
Sundby Bk.
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M C Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
AB Tårnby
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
10.00
Sundby Bk.
Spillet
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Kastrup Bk. (2)
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
10.00
Sundby Bk.
-
Herrer
U13
U13 Drenge 5 (04) 8M Efterår • P5
Sundby/Kløvermarken
Husum Bk
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
10.00
Sundby Bk.
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger (05) 8M Efterår • Pulje 2
Sundby/Kløvermarken
Bk. Hellas
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
10.01
B.93 (1)
Spillet
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk. (1)
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
10.40
B.1908
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
11.15
Sundby Bk. (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Bk Fix
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
11.20
Dragør Bk. (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk.
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
11.45
Sundby Bk.
livescore
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (04) • Pulje 3
Sundby/Kløvermarken
Slagelse B&I
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
12.05
Sundby Bk. (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Efterår • Pulje 1
Sundby/Kløvermarken
AB Tårnby (1)
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
13.01
B.93 (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Efterår • Pulje 2
Sundby/Kløvermarken
Sundby Bk. (2)
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
13.30
Sundby Bk.
Herrer
U15
U15 Drenge M (02) Efterår • Mester
Sundby/Kløvermarken
Fix
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
14.15
Sundby Bk. (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Efterår • Pulje 2
Sundby/Kløvermarken
Dragør Bk.
Sundby/Kløvermarken
25.
søndag
15.05
Sundby Bk. (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Efterår • Pulje 2
Sundby/Kløvermarken
AB Tårnby (2)
Sundby/Kløvermarken

Landsholdsklubben

Nyheder KBU