Menu

VT 2021

 

SUNDBY BOLDKLUBS VINTERTURNERING 2021

Vinteren er over os, og med vinteren følger også Sundby Boldklubs famøse Vinterturnering. Der skal findes en vinder - som får håneretten i klubben et helt år frem - og den skal findes blandt de mange tilmeldte hold, som du finder nedenstående. Herudover finder du også kampprogrammet, så du kan finde vanter, halstørklæde og en kop varm kakao (eller et par øl) frem, så du er klar til en masse god bold henover vinteren! 

 

Kampprogram

Dato Tidspunkt Hold Bane Dommer Resultat
           
Tirsdag d. 16/11 19:00 Danmark-Sverige  1 Bruno 9-10
Tirsdag d. 16/11 19:00 Norge-England 2 Jever 18-2
Tirsdag d. 16/11 20:00 USA-Frankrig 1 Bruno 4-13
Tirsdag d. 16/11 20:00 Tyskland-Italien 2 Manley 7-10
           
Torsdag d. 19/11 19:00 USA-Norge 1 Bruno  
Torsdag d. 19/11 19:00 Sverige-Tyskland 2 Uddi  
Torsdag d. 19/11 20:00 Italien-Frankrig 1 Uddi  
Torsdag d. 19/11 20:00 England-Danmark 2 Jever  
           
Tirsdag d. 23/11 19:00 Norge-Italien 1 Bruno  
Tirsdag d. 23/11 19:00 Frankrig-Sverige 2 Jever  
Tirsdag d. 23/11 20:00 Tyskland-Danmark 1 Manley  
Tirsdag d. 23/11 20:00 USA-England 2 Jever  
           
Torsdag d. 25/11 19:00 Italien-USA 1 Bruno  
Torsdag d. 25/11 19:00 England-Tyskland 2 Uddi  
Torsdag d. 25/11 20:00 Frankrig-Danmark 1 Jever  
Torsdag d. 25/11 20:00 Sverige-Norge 2 Bruno  
           
Lørdag d. 27/11 11:00 Norge-Danmark 1 Jever  
Lørdag d. 27/11 11:00 Frankrig-Tyskland 2 Manley  
Lørdag d. 27/11 12:00 Italien-England 1 Jever  
Lørdag d. 27/11 12:00 USA-Sverige 2 Bruno  
           
Tirsdag d. 30/11 19:00 Sverige-Italien 1 Jever  
Tirsdag d. 30/11 19:00 Frankrig-England 2 Bruno  
Tirsdag d. 30/11 20:00 Danmark-USA 1 Jever  
Tirsdag d. 30/11 20:00 Tyskland-Norge 2 Bruno  
           
Torsdag d. 2/12 19:00 Norge-Frankrig 1 Bruno  
Torsdag d. 2/12 19:00 Italien-Danmark 2 Uddi  
Torsdag d. 2/12 20:00 USA-Tyskland 1 Uddi  
Torsdag d. 2/12 20:00 England-Sverige 2 Jever  
           
Lørdag d. 4/12 14:00 7.-8. pladsen   Jever  
Lørdag d. 4/12 15:00 5.-6. pladsen   Bruno  
Lørdag d. 4/12 15:00 3.-4. pladsen   Jever  
Lørdag d. 4/12 16:00 1.-2. pladsen      

 

Holdoversigt

Tyskland Norge USA Frankrig Danmark Italien Sverige England
Willy Johan Rami Emil Street Minor Luigi Kerv Tobias
Mau Noah Gustav Street Kalle Mads A Jackie Chrille Koldin
Mo Bulu/Karim Carsten Kruse Young One Julian Elias Johan Wichman Hindsberg
Anton L Troels M. Sander Ravn/Gimmer Johnny Sander Poulsen Manley Simon/Meisner
Jonas Sander Silke B Sophia Sissel/Isa Nanna/Silje Sabine/Jose H Nille/Jo Malin/Aniga
Jose/Meller Nanna J Langhorn Nadia Kristine M Mollie Birgit Amalie/Foto
Rode Julie P Silke N Salina Elingborg/Michella Cecelie Sophie Frida K
Cornelia Mai Sidsel/Freja Sophie G Jensen Mærsk Gudrun Nelleman
Vera KB/Claus P Lars N Mads Svane Agnes/Katinka Viktor W Lundgren Isabel
Fidi Kristoffer Cathrine Lisberg/Neal Bolo Kris/Otte Daniel/Friis