Menu

1. herre - 𝐎𝐩𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐌𝐚𝐧𝐝𝐚𝐠𝐬𝐤𝐚𝐦𝐩 𝐩𝐚̊ REMA 1000 Bryggens Bastion 𝐊𝐥ø𝐯𝐞𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤𝐞𝐧!

image
Mark Engelsted
31. marts 2024 kl. 15:38
𝐎𝐩𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐌𝐚𝐧𝐝𝐚𝐠𝐬𝐤𝐚𝐦𝐩 𝐩𝐚̊ REMA 1000 Bryggens Bastion 𝐊𝐥ø𝐯𝐞𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤𝐞𝐧!
🎟 𝐊Ø𝐁 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐄𝐓 - 𝐌𝐄𝐆𝐄𝐓 𝐆𝐄𝐑𝐍𝐄 𝐇𝐉𝐄𝐌𝐌𝐄𝐅𝐑𝐀 👇🏻
Efter en velfortjent påskepause er det nu tid til at vende tilbage til grønsværen til endnu et påskebrag i toppen af Danmarksserien🐣⚽️
Imorgen kl. 14:00 løber vores bedste herre hold på banen, for at møde Gørslev IF, der ligger på tredjepladsen i tabellen. Vi befinder os selv på den prestigefyldte førsteplads med et forspring på hele 9 point, og med kun få kampe tilbage i grundspillet, er det afgørende for os at fastholde vores position og momentum. 💪🏻
Vores seneste møde med Gørslev IF, på deres hjemmebane tilbage i september var en ærgerlig oplevelse, hvor vi desværre måtte tage hjem med et nederlag. Men denne gang er det anderledes - vi er revanchehungrende og mere motiverede end nogensinde! 💪🏼
Vi opfordrer jer alle til at støtte vores hold i deres bestræbelser på at sikre endnu en sejr og bringe os endnu tættere på vores mål om oprykning. 🫡
Tutten Sundbyboldklub disker selvfølgelig op med kolde fadbamser og lækker mad fra grillen 🍻🍔
𝐅𝐚𝐜𝐭𝐬 𝐨𝐦 𝐦𝐨𝐫𝐠𝐞𝐧𝐝𝐚𝐠𝐞𝐧𝐬 𝐦𝐨𝐝𝐬𝐭𝐚𝐧𝐝𝐞𝐫:
Slimminge Skytte- og Gymnastikforening, senere kendt som Gørslev Idrætsforening, blev stiftet den 24. oktober 1887 af en gruppe sognets mænd. Foreningen startede med skydning og gymnastik, men udvidede senere til at inkludere boldspil som håndbold og fodbold. I 1942 skiftede foreningen navn til Gørslev Idrætsforening og blev medlem af Sorø Amts Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening. Gennem årene har foreningen haft succes inden for forskellige idrætsgrene, herunder håndbold, badminton og fodbold. Jubilæumsfejringer, op- og nedrykninger samt nye aktiviteter har præget foreningens historie, og i dag fortsætter den med at være en aktiv del af lokalsamfundet.
🎟 𝐊Ø𝐁 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐄𝐓 - 𝐌𝐄𝐆𝐄𝐓 𝐆𝐄𝐑𝐍𝐄 𝐇𝐉𝐄𝐌𝐌𝐄𝐅𝐑𝐀 👇🏻
Luk